Skvělá zpráva! Každý byt může mít balkón

Skvělá zpráva! Každý byt může mít balkón

Rádi sledujete okolí? Skvělá zpráva! Každý byt může mít balkón

Také jste při shánění nového bytu preferovali takový, který disponuje balkónem? Balkón je prostě u panelových nebo bytových domů výhra. A to jak pro nájemníky nebo budoucí kupce, ale také pro majitele bytu, kteří se ho chystají buď prodat nebo pronajímat.

 

  • Balkón lze využívat různými způsoby.
  • Nejen, že si tu můžete pohodlně posedět a v hezkém počasí relaxovat, ale lze tu sušit prádlo a pokud je balkón rozměrnější, pak ho můžete využít i jako úložiště některých věcí.

Nesmíme také zapomenout na milovníky květin a pěstování bylinek.

Kvalitní balkón vydrží opravdu dlouhou dobu

Co ale dělat v případě, že si vyhlídnete byt, který je po všech stránkách naprosto dokonalý a má vlastně jen tenhle jeden nedostatek? Je to jednoduché. Nechte si balkón naistalovat. V naší republice existuje několik firem, které se instalacemi závěsných balkónů zabývají. Nemovitost ale musí pro zavěšení balkónu splňovat určité podmínky. Dobrou zprávou je, že jej lze zavěsit prakticky na každý panelák nebo zděný dům. Odborníci se shodují dokonce na tom, že čím je dům starší, tím lépe.

  • Certifikovaný balkón disponuje nosností nejméně 650 kg na metr čtvereční.
  • Samotná váha balkónu se počítá cca 100 kg na metr čtvereční.

 

Zatížení domu tedy vůbec nehrozí. Jinak je to u dřevěných chat. Ne každá splňuje pro umístění balkónu potřebné podmínky. Je ale nutné počítat s tím, že instalace závěsného balkónu bude trochu náročnější finanční investicí. Běžně se cena pohybuje kolem sta tisíc korun. Podle odborníků je to ale skutečně dobrá investice. Hodnota samotného bytu totiž okamžitě stoupne i o půl miliónu korun. Jestliže nemáte dostatečnou hotovost, pak se vám určitě vyplatí hypotéka nebo jiná půjčka, kterou můžete toto vylepšení financovat.

 

  • Kvalitní balkón vydrží až osmdesát let.
  • Přesto je doporučováno po cca dvaceti letech udělat větší revizi.

 Partneři webkamer


Chci ZDE článek | odkaz

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Webkamery na mapě

Statistiky kamer

Počet kamer 2580
Počet sekcí 74
Uživatelů online 15
Uživatelů dnes 241
Uživatelů celkem 3175866