Ochrana střech objektů před požárem

Ochrana střech objektů před požárem

 

Ochrana průmyslových hal a celých průmyslových komplexů je složitý a náročný proces. Ten obsahuje řadu kroků a dílčích opatření k celkové bezpečnosti průmyslových areálů. Jednou z důležitých částí ochrany objektů je ochrana proti požáru nebo proti koncentraci škodlivých plynů v různých průmyslových halách. Ty mohou být také příčinou koncentrace nebezpečných látech. Ta může pak být velice nebezpečná pro zdraví pracovníků a také může být příčinou vzniku požáru.

 

Řešením jsou odvětrávací střešní světlíky

 

Pokud existuje v nějaké hale, skladu nebo pracovní dílně riziko koncetrace škodlivých plynů nebo výbušných směsí, je ideálním řešením odvětrání těchto prostorů pomocí střešních světlíků. Na téměř každé střeše lze tento odvětrávací střešní světlík umístit nebo navrhnout řešení požárního odvětrání.

Moderní střešní světlíky lze řídit dálkově, lze je vybavit také různými čidly nebo kamerovým systémem. Kvalitní kamerový systém dokáže odhalit řadu případů, kdy se na střeše objetu děle něco neobvyklého a potenciáně nebezpečného.

 

Plechové střechy a účinné odvětrání

 

Řada průmyslových objektů má z ekonomických důvodů plechovou střechu nebo plechovou střešní krytinu. Tato střešní krytina má řadu výhod a praktických využití. Největší výhoda plechové krytiny je v její nízké ceně a snadné montáži. V letních měsícíh je její hlavní nevýhodou snadné přehřítí prostoru pod plechovou krytinou. Tím může vzniknout prostředí vhodné kee vzniku požáru. V tomto místě plechové střechy je ideální prostor pro požární odvětrání prostoru vhodným střešním svěltíkem.Partneři webkamer


Chci ZDE článek | odkaz

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Webkamery na mapě

Statistiky kamer

Počet kamer 2580
Počet sekcí 74
Uživatelů online 22
Uživatelů dnes 492
Uživatelů celkem 3080744