Hodinky, co umí odhalit i nevěru

Hodinky, co umí odhalit i nevěru
vloženo 12.09.2017

 

 

Už jste slyšeli o smart watch, tedy o takzvaných chytrých hodinkách? Tento hit několika posledních let využívá zejména rozmachu všemožných mobilních aplikací. Nejčastěji pak mívají chytré hodinky podobu jakýchsi náramkových telefonů, anebo multimediálních přehrávačů. Také na příkladu smart watch je možno vidět známý fakt, že móda se neustále vrací. Multifunkční digitální hodinky, nikoliv až tak designově vzdálené, se těšily značné popularitě již v sedmdesátých a osmdesátých letech. Pravda, tenkrát končila ona multifunkčnost typicky u jednoduché kalkulačky. I tak šlo v té době takřka o ikonickou záležitost. Ale zpátky do současnosti!

 


Speciální chytré hodinky s kamerou

Hodinky z produkce firmy LawMate, u nás výhradně prodávané v obchodech Secutek a SPYobchod.cz, nicméně nejsou pouze dalšími z řady smart watch nové generace, jež by se ztratily v momentálně stále pestřejší a bohatší nabídce malých chytrých elektronických zařízení. Představené hodinky, které jsme měli možnost otestovat, jdou totiž ještě o něco dále v porovnání s podobnými trendovými výrobky. A v čem konkrétně? Jsou totiž vybavené malou nenápadnou, ale přitom profesionální a plnohodnotnou kamerou schopnou pořizovat záznamy ve vysoké kvalitě, a to jak ve smyslu zvukovém, tak i obrazovém. Konkrétně rozlišení 1280*720, tedy standard ´ready HD´ je s ohledem na daný typ produktu možná až překvapivě hodnotným a pozoruhodným parametrem.

Co upoutalo?

Mezi přednosti patří určitě i kvalitní mikrofon, jenž je schopen zřetelně zachytit zvuky a hlasy na vzdálenost pěti až sedmi metrů. Pro následnou práci s pořízenými záznamy, je pak šikovnou vychytávkou funkce označení nahrávek datem a časem. Až tolik sice nenadchne provozní doba, kdy reálně hodinky vydrží nahrávat po dobu cca jedné hodiny, tudíž před plánovanou akcí je třeba zvážit, zda zařízení znovu nenabít. V tomto případě však dobití nepředstavuje nikterak zásadní problém či složitost, neboť se provádí skrze obyčejný USB kabel.

Častým nepřítelem různých skrytých kamer bývá ne vždy optimální řešení eliminace okolního šumu v případě potřeby nahrávání. Také na tomto poli však získávají testované špionážní hodinky plusové body, neboť i při testování v hlučném prostředí byl obsah mluveného projevu velmi dobře rozpoznatelný a bylo by tak možné s ním eventuálně dále účelně pracovat, například pro účely následného přepisu, systematizace a podobně. Dalším kritickým bodem bývá ovládání – snadnost, intuitivnost, přehlednost, technické řešení,… S klidným svědomím lze konstatovat, že vyzkoušené chytré hodinky se ovládají velmi jednoduše a uživatelsky příjemně. Pokud tedy neplánovaně potřebujeme zapnout nahrávání, a to pokud možno nenápadně a diskrétně, určitě to zvládne i netechnicky disponovaný jedinec. Nahrávání spustíme i vypneme jediným stiskem. V režimu nahrávání pak na displeji vidíme symbol nahrávání. Drobnou nevýhodou budiž skutečnost, že ačkoliv jde o plnohodnotné hodinky, vedle módu aktuálního času a nastavení data žádnými dalšími funkcemi předmětné hodinky vybavené nejsou.

 Nabízí se tedy několik zásadních otázek:

Pro koho je tedy taková věcička určena?

Chytré hodinky, jež jsou jako jediné na trhu vybavené špičkovou kamerou, nezřídka poptávají profesionálové, kteří při své práci potřebují podobné pomocníky například za účelem sbírání důkazního materiálu. Typicky třeba soukromí detektivové, agenti vystupující v utajení, pracovníci bezpečnostních agentur, pracovníci státních bezpečnostních sborů a podobně. Šikovnou pomůckou však můžou takové chytré hodinky být například i pro novináře a obecně pro všechny osoby, které při své práci potřebují třeba i nenadále zachytit obsah mluveného slova či obraz. Moderní a trendový design však činí z daných hodinek zajímavou volbu i nad rámec profesionálního využití. Pro fanoušky technických novinek se může jednat o neotřelý a hodnotný dárek.

Jak hodinky vycházejí cenově?

Objektivně řečeno, nastavená cena odpovídá tomu, že jde o novinku a unikátní produkt. Cena kolem 6-7 tisíc korun je tak jednou z mála slabin testovaných chytrých hodinek a určitě tak některé potenciální zájemce odradí. Na druhou stranu jde o prémiový a unikátní produkt primárně určený pro profesionální využití.

Opravdu si nikdo nevšimne případné špionáže?

Kamera je ukrytá vskutku rafinovaně a dokonale, tudíž i na základě vzorku osob, u nichž byly tyto chytré hodinky testovány, je možno říci, že pokud již hodinky upoutaly pozornost, tak to bylo svým designem, nikoliv tím, že by vzbuzovaly jakékoliv podezření.

Jaké jsou příklady situací pro jejich použití?

Nejen špionážní hodinky, ale obecně různá zařízení se skrytým nahrávacím zařízením, bývají používána třeba za účelem odhalení nepoctivého jednání ze strany zaměstnanců či obchodních partnerů (krádeže v práci, zneužívání citlivých firemních dat,…). Vůbec od věci není ani zapojení špionážních chytrých smart watch do akce vypátrání potenciální nevěry ze strany partnera či partnerky. Možná to leckoho překvapí, avšak zkušenosti specializovaných prodejců říkají, že snaha odhalit nevěru není vůbec ničím neobvyklým v souvislosti s nákupem některého ze špionážních zařízení, naopak jde o jeden z obvyklých a častých scénářů možného použití.

Shrnutí hlavních plusů chytrých hodinek s kamerou:

- plnohodnotná kamera s vysokým rozlišením

- zcela snadné a intuitivní ovládání

- rafinované umístění kamery představující perfektní kamufláž

- trendový design hodinek

- originalita řešení a unikátnost produktu

- výborná eliminace okolního šumu v případě nahrávání

- pohodlné nabíjení

Shrnutí hlavních mínusů chytrých hodinek s kamerou:

- relativně vysoká cena

- krátká doba provozu (cca 60-80 minut v provozu), a tím pádem nevhodnost pro pořízení např.delších rozhovorů

- absence dalších doprovodných funkcí hodinek (budík, stopky, světový čas,…)

Testované hodinky jsou nesporně zajímavou, neotřelou, rafinovanou a užitečnou variantou aktuálně velmi populárních smart watch. Nevymykají se standardním designem, nicméně svým řešením a konceptem skryté kamery v nich. Právě plnohodnotná a profesionální kamera schopná pořizovat zvuk i obraz ve více než uspokojivé kvalitě je rozhodně hlavním benefitem, spolu s intuitivním ovládáním a dalšími parametry. Unikátní hodinky však na druhé straně trochu sráží poměrně vysoká cena. To však nic nemění na jejich originalitě, kvalitě a sofistikovanosti.

Zaujal vás testovaný produkt? Více modelů chytrých hodinek vybavených dokonale ukrytou kamerku naleznete třeba na stránkách profesionálního prodejce bezpečnostní a špionážní techniky, SPYobchodu.cz