Slevové kupóny, k čemu slouží?

Slevové kupóny, k čemu slouží?
vloženo 24.09.2019

 

 

Objevujeme kouzlo slev

Na úvod trocha teorie. Sleva patří obecně mezi nejmocnější obchodní praktiky. V tuzemsku se dle aktuálně dostupných údajů prodá ve slevě asi 52 % veškerého zboží. Sleva jednoznačně dokáže zvýšit počet uživatelů, objem konverzí a v konečném důsledku podpoří prodej.

 

Slevové kupóny představují velmi jednoduchý způsob, jak zákazníkům slevu nabídnout. K ničemu nezavazují, nevyžadují žádné úkony v podobě registrace a ani nemění výrazně výsledný nákupní proces.

 

Na zákazníka působí lépe i z psychologického hlediska. O slevu se musí určitým způsobem „zasloužit“ tím, že zadává kód a sleva se odpočítává individuálně na konkrétní nákup. Spotřebitel má tedy pocit, že se mu dostává jakéhosi individuálního privilegia.

 

Jak se používají slevové kupóny

Většinou mají slevové kupóny podobu jednoduchého kódu. Tento kód musí zákazník při nákupu zadat do nákupního košíku, aby mu mohla být odečtena sleva v příslušné výši.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně úspěšný obchodní nástroj, využívá je řada obchodníků s různým sortimentem – od hraček přes kosmetiku až po potřeby pro domácí mazlíčky. U velkých e-shopů jsou to prakticky všichni.

 

Zákazník má ovšem takto poměrně ztíženou orientaci v množství slevových kódů. Proto vznikly portály jako Megakupon.cz a slovenský Zlavove-Kupony.eu. Zde si stačí jednoduše vybrat požadovanou kategorii zboží nebo konkrétního prodejce a ihned vidíte, zda je slevový kód dostupný. Aktuálně lze využít například platné slevové kódy na Sconto.cz

 

Stejně tak se na portálu Megakupon.cz dozvíte o dalších významných slevách a akcích. Jednou z nejvýraznějších akcí letošního podzimu bude určitě Black Friday 2019. Ten tradičně probíhá po Dni díkůvzdání, nicméně postupem času se marketingová akce rozšířila natolik, že dnes již často trvá celý týden.