Kamery do auta

Kamery do auta
vloženo 26.11.2017

Jaká jsou kritéria při výběru kamery do auta? K čemu taková autokamera slouží? Jak vybrat tu nejlepší? To jsou otázky, na které se vám pokusíme odpovědět!

 

Autokamery jak už samotný název napovídá jsou kamery umístěné v autě, jejich funkcí je především monitorování dění před vozidlem (některé z kamer mohou sledovat i zadní činnost) a poskytování důkazů například při autonehodě. Nezpochybnitelně tak slouží jako důkazový materiál pro policii a pojišťovny. Aby mohla takto svému majiteli posloužit, musí splňovat alespoň většinu námi doporučených kritérií.

 

Mezi parametry důležité pro výběr kamery do auta můžeme zařadit

1. samotný typ kamery,
2. velikost snímače
a jeho rozlišení,
3. frekvenci
snímání,
4. parametry samotné optiky,
5. úhel záběru,

6. funkce displeje,

7. vstupy a výstupy kamery,

8. výdrž baterie,

9. ukládání záběrů,

10. množství dalších doplňkových fukncí,

11. cenu či množství omezení kamery ve voze.

 

Typy kamer do auta

Klasické autokamery, které umožňují nahrávat dění před vozidlem. Duální kamery nahrávají činnosti před vozidlem i uvnitř. A kamery externí snímá záznam jak před vozidlem, tak i za ním.

 

Rozlišení a snímání videa

Čím je vyšší rozlišení, tím je kvalita videa vyšší a detailnější. Mezi nejznámější a nejužívanější rozlišení patří HD a FullHD. Snímání naopak udává počet snímků zachycených v jedné sekundě. Nejlepší kamery nabízejí i snímání šedesáti snímků za sekundu, standardem je 30.

 

Úhel záběru

Čím vyšší je úhel záběru, tím více prostoru bude kamera zachycovat. U kamer do aut se nejčastěji setkáte s úhlem mezi 120 a 170.

 

Displej

V závislosti na modelu můžete pořídit kameru s velikostí displeje od 1,5 palce výš. Při výběru kamery o samotnou velikost displeje však tolik nejde, zde naopak platí, čím menší-tím lepší, aby příliš nezabírala výhled potřebný k řízení.

 

Uložiště

Velikost úložného místa je samozřejmě důležitá, jde totiž o prostor, kam se bude video zaznamenávat. Vnitřní paměť kamer se obvykle pohybuje v rozmezí od 16GB do 64GB, samozřejmě lze vložit karty, které paměť kamery navýší. Velmi dobrou funkcí je tzv. „smyčka“, která umožňuje po zaplnění karty znovunahrání a přemazání předchozího záběru.

 

Cena

Kvalitní autokamery lze koupit i v cenové relaci 1000Kč-3000Kč, jako například TrueCam A4, Lamax Drive C3, TrueCam A6, Xiaomi Yi Dash Camera apod.

 

Vstupy a výstupy

V dnešní době je vhodné, aby kameru šlo propojit i s jinými zařízeními. K tomu vám poslouží vstupy a výstupy jako: Wifi, USB, HDMI atd.

 

Další užitečné funkce

V závislosti na vaší náročnosti lze kameru do auta kupovat i s ohledem na množství dalších doplňkových funkcí, kterými mohou být například GPS navigace, parkovací mód, detektor radarů, datum a čas videa, mikrofon (kromě videa zaznamená i zvuk), uzamčení záznamu apod.

Pozor. Kamery do auta nefungují jako hládače domácnosti a Vašeho majetku, například elektroniky nebo nábytku. Na to jsou potřeba jiné, a to bezpečnostní kamery.